| Laurentiu78 a întrebat:

Cum pot șterge o tranzacție de pe aplicația george?

19 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil sa stergi o tranzactie bancara, aceea ramanand in istoricul tranzactilor tale timp de 10 ani, dupa care se arhiveaza electronic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti sterge. Tranzactiile bancare nu dispar... niciodata.

| Frank51 a răspuns:

Adică vrei să dai timpul înapoi?

| johnnny123 a răspuns:

Nu poți șterge o tranzacție. Este ilegal să "faci dispărute" tranzacții, așa că sistemele băncilor nu permit asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stergi toata aplicatia si poate nu iti va aparea nici o tranzactie cand reinstalezi

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Lol. Crezi ca dispare extrasul de cont daca reistalezi aplicatia? hahahaha

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Se poate un fel de stergere cache, apare doar ce e nou laughing, dar ramane la banca in istoric oricum

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Stergere cache? wtf?
extrasul de cont se genereaza de pe serverul bancii de undeva... ce stergere cache?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Pa, ca tu oricum mereu doar ce vrei intelegiwinking

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, scuze. Nu mai trag concluzii.

Explica tu te rog ce inseamna stergere cache. Poate am inteles eu gresit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Am zis un fel de cache, ceva care sterge la android din telefon spatiu si poate reseta bugurile https://ro.wikipedia.org/wiki/Memorie_cache

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce legătură are memoria cache cu datele afișate intr o aplicatie?
Și mai explica odată te rog, ce înseamnă ștergere cache. Studiez programare de 18 ani, de vreo 12 lucrez in domeniu. Poate îmi scapă. Nu știi niciodată.

Deci, ce e cu ștergerea cache și cum face ea să dispară date din aplicație? Tu daca dai delete la datele din cache din telefonul tau dispar întrebările de pe TPU după?

Da tu ștergi cache telefonului tău îți dispar datele din Facebook?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Eu am zis un fel, si daca dezinstaleaza aplicatia si reinstaleaza e posibil sa nu apara datele vechi din istoric lui happy

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Vă ia pe unii gura, adică tastatură, pe dinainte dar nici în draci nu recunoașteți că ați spus o prostie.

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

În context web nu există memorie cache, ea este folosită local. În cazul aplicațiilor bancare datele tranzacțiilor apar chiar și după reinstalarea aplicației, ca de altfel în orice altă aplicație.

Memoria cache are cu totul alt scop, acela de a reține informații neesențiale de tip ce ai în coșul de cumpărături sau la favorite.

| Kornuletz540 a răspuns:

Poți să suni la nr. lor de telefon de la secțiunea Contact a aplicației.

| suntserios a răspuns (pentru Kornuletz540):

Si ce o sa faca aia?

| Kornuletz540 a răspuns (pentru suntserios):

Îți răspunde la orice întrebare și îți clarifică orice curiozitate sau necunoscută.

| suntserios a răspuns (pentru Kornuletz540):

Dar sub nicio formă nu îți vor șterge tranzacțiile