| Alexandra5445 a întrebat:

Cum poti sa inchizi profilul cuiva de Facebook? O prietena are un cont si vrea sa-l stearga, dar nu mai stie parola si nici adresa de yahoo. Am dat raport de cateva luni si tot nu s-a inchis.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Trebuie sa dea cat mai multe persoane raport contului, nu doar voi 2.

| TeIauLaMisto a răspuns:

♥️ Buna! Daca prietena ta vrea sa stearga contul trebuie in primul rand sa stie e-mailul pe care il poti afla de pe pagina ei de Facebook la sectiunea Detalii (daca l-a afisat public) sau deschide o fila de chat pe (aplicatia) Messenger cu ea (cu acel cont) si da la Optiuni. Acolo (sus) unde iti apare numele ei, iti va aparea si ID-ul de la adresa de e-mail. Daca nici parola nu o mai stie, poate da pe si va primi un SMS/e-mail de confirmare pentru o parola noua. Cu raportul nu poti rezolva mare lucru, atata timp cat Echipa Facebook nu gaseste nimic suspect/neadecvat in ceea ce ai raportat tu. Insa, POATE daca incercati mai multa lume (poti posta pe un grup sa te ajute si altii big grin ) veti reusi. Sper ca te-am ajutat! Mult succes! Pupici! ♥️