| RapidFC a întrebat:

Cum sa-mi confirm contul de Paypal? Am atasat un card de la Banca Transilvania,am completat o cerere pentru ridicarea limitei la tranzactii online, mi-au luat 1.5 euro(Paypal),iar dupa cateva zile cand imi iau extrasul de cont si scriu codul de confirmare pe site-ul lor, imi zice ca acel cod nu are 4 cifre.Am ramas tablou.Cum sa n-aiba 4 cifre cand avea?! Iar dupa 3 incercari mi-au scos cardul de unde era atasat.Eu ce sa fac decat sa atasez din nou enervantul ala de card si sa ma taxeze din nou pentru ca,probabil, sa-mi dea din nou eroare! Ce sa fac stie careva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Careva" iti spune ca ai facut ceva gresit. Chiar saptamana trecuta am atasat 4 carduri la 4 conturi de PayPal si nu am intalnit nici o poblema. E posibil sa fi asteptat prea mult, codul de confirmare trebuie trimis in 24 de ori daca nu, nu mai este considerat valid (asa am impresia, nu pot spune 100%). Ideea e ca ai facut un pas gresit, incepe din nou si citeste cu atentie informatiile de pe PayPal. Acolo ai tot ce e nevoie pentru a atasa corect un card, contului.

| RapidFC explică (pentru anonim_4396):

Asta ar trebui sa fie! Eu mi-am luat extrasul de cont abia dupa vreo doua saptamani.Multumesc mult!

| Brotacelul a răspuns (pentru RapidFC):

Sigur asta e problema. La fel am patit si eu - numai ca eu m-am trezit dupa cateva luni sa introduc codul rolling on the floor
Fa din nou procedura, scoate extrasul de cont cat mai repede si n-o sa mai fie probleme - ia-ti extrasul de pe Internet Banking daca ai - e mai rapid asa happy

| RapidFC explică (pentru Brotacelul):

Da,problema e ca nu mai pot sa-mi atasez acel card din nou.Am reincercat sa-mi confirm contul si ei l-au scos spunandu-mi ca daca vreau totusi sa folosesc acardul ala, atunci sa le trimit nu stiu ce acte (sa le fotografiez, God!)

| Brotacelul a răspuns (pentru RapidFC):

Treaba cu actele e o regula la ei... si mie mi-au cerut fotografie cu CI si o factura/extras de cont pe numele meu. Eu le-am trimis, nu inainte de a acoperi informatii gen CNP, serie si nr de buletin... si le-au acceptat fara probleme.