| 6cai a întrebat:

Cum scap de autoreglarea cuvintelor din Word. gen, eu scriu "sistem" si cand dau space, sa trec la urmatorul cuvant, imi modifica in "system". Cum scap de asta stie cineva?

2 răspunsuri:
| Adrians78 a răspuns:

Jos in grila de la start in partea dreapta ai langa ceas o iconita cu RO sau EN (romana sau engleza)...pui click pe pagina din word si apoi pe iconita si schimbi in RO...caci la ceea ce spui tu scrierea e setata in engleza. Bafta

| 6cai explică (pentru Adrians78):

Asta stiu, mai folosesc unele diacritice la exprimare, dar se schimba y cu z, si nu cred ca afecteaza asta, EN / RO e doar tastatura nu word-ul.