| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face admiterea la liceu daca doresc sa ma transfer la acelasi profil (clasa a X-a) si ce medie se ia in consideratie?

2 răspunsuri:
| kapetanuza a răspuns:

Admitere la liceu pana in 2014 s-a facut nota de la evaluarea nationala + media 5-8 impartit la 2.
din 2014 admitere la liceu se face astfel vrea 70-80% nota din testarea nationala si 30-20% media claselor 5-8

| Gagiu_Nicolae_Viorel_1985 a răspuns:

Din 6 ianuarie pentru atmiterea la liceu medile 5-8 sunt loate in considerare 75 % iar 25 % evaluarea nationala