| bvkea a întrebat:

Se poate sa ma transfer din clasa a 11 de la un liceu tehnic la unul uman? Daca da ce medie se ia in considerare clasa a 8(admiterea) sau a 9/10?

2 răspunsuri:
| gabytz18 a răspuns:

Salut, se poate efectua trasferul. Trebuie sa faci o cere de transfer din liceul respectiv, sa vb sa te primeasca in al 2-lea liceu. asta te descurci tu. Conditia care trebuie sa o indeplinesit obligatoriu e sa ai media notelor mai mare decat ultima medie din clasa in care te-ai transferat (cea din liceul cu profil uman ). Din cate imi amintesc eu pe clasa a 12-ea nu te mai poti transfera asa ca grabeste-te vara astawinking. Mult norocwinking.

| ByaNca26 a răspuns:

Da transferul il poti face. mergi la secretariat si iti va da sa semnezi un formular. vei merge si la al 2 lea liceu. nu tine de medie deloc
te poti transfera fara nici o problema.