| LeonardRoller a întrebat:

Cum se numeste schema de parkour de la secunda 1:18 din videoul http://www.youtube.com/watch?v=SmVsa1SFgfU?

3 răspunsuri:
| Necuu a răspuns:

Nu are un nume anume.Este pur si simplu rasucire si dupa o aruncare urmata de rostogolire(in unele cazuri). Schema vine de la tree spin (rasucire pe copac). Si se aplica pe bari, pereti copaci etc. Sper ca ti-am fost de folos astept funda!

| Necuu a răspuns:

Este un treespin (rasucire pe copac ) si se foloseste pe bari, pereti, banci, copaci etc. Pur si simplu este un treespin urmat de o saritura...Astept funda!

| LeonardRoller explică (pentru Necuu):

In primul rand nu-i tree spin ci este reverse valut! Si nu-ti dau funda!