| samiZiciPompier a întrebat:

Cum se poate scoate guma de mestecat de pe pantaloni?
Mentionez ca au trecut 3 zile de cand e lipita si nu e prea mare. cam cat un bob de piper.

Răspuns Câştigător
| adiinaa a răspuns:

Se pune o foaie de hartie peste guma de mestecat, iar apoi dai cu fierul de calcat si guma o sa ramana pe foaie. repeta operatiunea pana guma este inlaturata complet. Funda?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune um tricou sau ceva ce nu iti mai trebuie peste si calcal cu calcatoru la temperatura mare. Daca se poate tricoul sa fie din bumbac.

| InimiDesenate a răspuns:

Cu fierul de călcat, sigur va cădea, însă nu garantez dacă va rămâne curat, ci s-ar putea să rămână o pată.

| Alexys2611 a răspuns:

Hei! incearca sa ii bagi la rece gen la congelator si lasa-i vreo 2-3 ore.guma se va intari si o vei scoate usor.