| anonim_4396 a întrebat:

Cum se prepara solutia de bicarbonat pentru a scapa de mucegai?

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu am sters mucegaiul cu o carpa apoi am sters cu alta carpa inmuiata in clor.Rezultatul OK.

| nicky a răspuns:

Eu am pulverizat cu clor unde am avut mucegai. E mai eficient.

| mioara a răspuns:

Se sterge cu un burete inmuiat in apa cu detergent si se lasa sa se usuce daca este perete si se da cu lavabil

| nicp a răspuns:

Pentru mucegai dizolvi clor cu apa si dai pe locul respectiv. sa nu uiti sa iti pui o manusa. Nu stiu daca cu bicarbonat poti scapa de mucegai.

| simpluEu. a răspuns:

Eu stiam ca mucegaiul se duce cu clor.adik asa fac eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna,
Pentru a scapa de mucegai eu nu am folosit bicarbonat, ci am spalat intai locul cu un detergent si apoi am dat cu dezinfectant; pentru a suprafata de aproape 2 m2 nu mi-a luat decat vreo 20 de minute. Daca te intereseaza, imi poti scrie la: daniela.constantin@gmail.com.
Daniela

| ANTIMUCEGAI a răspuns:

Antimucegai.ro, aici gasesti raspuns cum sa scapi de mucegi. nu se foloseste bicarbonat.

| Liliak a răspuns:

Moi buretele umed in bicarbonat si dai pe perete, repeti de cate ori e nevoie. Da, intr-adevar, mucegaiul se spala cu baking soda(bicarbonat), si nu cu clor(reapare a doua zi). sper ca ti--am fost de folos.

| roiv00 a răspuns:

Buna
eu am incercat cu o soluite speciala anti mucegai, am pulverizat o dat locul si in 3 minute a curs tot mucegaiul.vad ca de 2 luni nu a mai aparut