| MrEggHead7 a întrebat:

Bună ziua TPU, în dormitorul meu era mucegai așa că ieri am folosit soluția Savo mucegai pentru a scăpa de el, după utilizare am aerisit camera 3-4 ore, însă mirosul de clor de la acea soluție încă era. Astăzi e a 2 a zi și mirosul încă persistă, am petrecut noaptea trecută în aceasta camera. Mirosul e toxic? Ar trebui să mă duc la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Mirosul e toxic? Ar trebuii să mă duc la doctor?"

ai vomitat, ai avut halucinații sau pierderi de echilibru dinamic?

| Catrice a răspuns:

Auzi,da' ai clătit suprafețele?

| MrEggHead7 explică (pentru Catrice):

Da

| Catrice a răspuns (pentru MrEggHead7):

Probabil ai folosit in exces și/sau trebuia să aerisești mai mult. eu de obicei când folosesc ceva cu miros puternic ori îl diluez puțin (daca se poate) ori las jumătate de zi sau mai mult usi, geamuri tot deschis.

| SilentRain a răspuns:

Poți încerca să dai cu puțin lenor in zona aia

| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă te simți bine înseamnă ca nu te-a afectat. Probabil soluția e prea puternica și iese mirosul mai greu. Tine deschise geamurile pana iese și dormi in alta camera vreo 2 zile.