| Anonim234578890 a întrebat:

Cum șterg actualizarea de software a unui telefon( Samsung j5, daca ajuta)? Orice metodă, chiar dacă mi se sterge tot din telefon, vreau neaparat sa șterg actualizarea pentru ca nu-mi place.

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Downgrade este o procedura riscanta din punctul de vedere al securitatii informatice.

| ElSueno a răspuns:

Nu-i mai poti face downgrade la versiunea anterioara de Android daca i-ai facut update, iti si spune asta in momentul in care apare actualizarea la descarcat. Singura metoda ar fi cu Odin, dar din moment ce pui o astfel de intrebare nu cred ca ai idee cum se foloseste. Si chiar daca ti-as explica probabil ca ai strica si mai tare telefonul.

| Ionut231312 a răspuns:

Singura sansa pe care o ai de a sterge update-ul este sa revii la setarile din fabrica si sa iti actualizezi telefonul la versiunea anterioara.

| Anonim234578890 explică (pentru Ionut231312):

Am resetat telefonul la setările din fabrica, dar cum il actualizez la versiunea anterioara?

| Ionut231312 a răspuns (pentru Anonim234578890):

Dupa ce i-ai dat restart te duci la setari, informatii dispozitiv si actualizare software... prima oara ar trebui sa iti vina versiunea anterioara pe care ti-o doresti iar urmatoarea data ar trebui sa iti vina update-ul care nu te intereseaza...actualizezi doar o data si aia e.