| EUSIATIT a întrebat:

Cum vi se pare declaratia D lui dr STREINU ca vor fi 6000 de morti de gripa H! N! vi se pare normal sa faca astfel de declaratie?/ in presa sau stie exact ca vor muri >atitia./? sincer ma inspaiminta aceste declaratii. mai bine ar lua masuri de vaccinare. ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| MisterKat a răspuns:

Da, cine este nenea asta? Este un fel de Hancu al medicinei? Pentru cine nu isi aminteste cine a fost Hancu(asa parca il chema pe individu' ala nebun...) era un "faimos" seismolog(adica un om care se ocupa cu studiul miscarilor placilor tectonice-cutremure).si a facut o mare isterie in Romania acum cativa ani...

Gripa asta porcina e ciudata. A aparut asa de-o data. Sunt sigur ca cineva a creat acest virus... Am auzit ca au fost cazuri si de gripa canina. Tot felul de aberatii. Ca si cu gripa aviara. Ati auzit un om care sa fi murit de gripa aviara in Romania? Eu nu... Mi se pare ca totul este o mare diversiune, o aberatie totala. si nu, nu sunt paranoic. Sunt doar realist... Cum ati putea voi explica logic faptul ca de la an la an apar tot felul de gripe mai porcine si mai scrofine una decat cealalta?!

O seara buna!

Daniel.

11 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da, in frunte cu el!
A hotarat el ca fix atatia vor muri? Daca se trece peste limita? Sau daca mor mai putini ce face, ii omoara el?
Nu suport declaratiile asta cu cifre exacte.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Probabil are informatii ca cei cu boli grave care vor contacta boala nu vor supravetui.

cami
| cami a răspuns:

Cine-i asta, Nostradamus? In loc sa faca pronosticuri prostesti, mai bine si-ar lasa arfele si s-ar intoarce in functie. Ok. inseamna ca el o sa fie a 5999 a victima.

daniela
| daniela a răspuns:

Ca orice politician vorbeste fara rost dar daca este adevarat atunci e super grav

| AvalohAlyn a răspuns:

Trebuie sa ajunga vaccinele cat mai repede in organismele noastrelaughing

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Hmmm...Pentru aceasta declaratie si multe alte lucruri fara cap pe care domnia sa le-a facut, a fost obligat sa demisioneze... A provocat atata panica printre romani... Iar in privinta vaccinului, slabe sperante...inca nu l-au testat pe copii martori...Eu cred ca cel mai bine este sa fim prevezatori, sa ne spalam cat mai des pe maini, mai ales inainte de mese, sa crestem imunitatea prin consum de fructe proaspete si Vit. C, sa ne ferim de raceli, deoarece cei raciti devin mai sensibili, sa ne odihnim indeajuns... dar mai ales sa ne ferim sa stam in locuri aglomerate...
Sunt convinsa ca a fost o greseala in ceea ce priveste afirmatia cu numarul mare de morti de pe urma acestei gripe! Depinde si de noi cum privim aceasta pandemie...Eu zic sa nu exageram si fiecare sa se pazeasca cum poate mai bine! Succes!

| yadora a răspuns:

Daca va da drumul la vaccinare...totul va fi numai drama...fiindca noul vaccin nu a fost testat, ci facut pe banda rulanta ...cobaii vom fi noi ...si de aici cei peste 6000 de morti...

| deejayra a răspuns:

Gripa asta porcina e facuta de o mana de om sau nu?

| NoMore a răspuns:

Chestiile astea-s facute pentru ca firme producatoare de vaccinuri sa-si vanda marfa (de exemplu, GSK - care are vaccinul ala contra HPV). Se fac smecherii mari...
De-aia l-au si obligat pe Streinu sa-si dea demisia astazi, pentru ca a panicat pe toata lumea nejustificat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va fi bine si vom fi tot aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar la asta ma gandeam si eu... dar nu cred. numai dumnezeu stie! vorba lui Daniel BV da el o cifra exacta! sper sa fim bine cu toti.

va pup sa aveti grija de voi...ca si eu am de minewinking