| cre1onnnn a întrebat:

Cum vine ciclul la fete? Ce trebuie sa faca ele? Cat dureaza ciclul. happy

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește aici, http://www.sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/menstra_1755
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Mehh a răspuns:

Cum vine? Simplu...intr-o zi, printr-o minune, te trezesti ca a venit.
Ce trebuie sa faca fetele? Nimic! Sa fie fete! Se va intampla de la sine!
Cat dureaza ciclul? In general, dureaza pana la 50-55 de ani.Mai pot exista exceptii, dar nu neaparat.
Daca mai ai nevoie de altceva, poti sa ma-ntrebihappy

| LimonadaXd a răspuns (pentru Mehh):

laughing) deci. e cel mai gandit raspuns de aici`!rolling on the floor Bravo`!laughing

| Mehh a răspuns (pentru LimonadaXd):

Merci! Sunt tare, nu?laughing

| LimonadaXd a răspuns (pentru Mehh):

Oh da`! daca nu dadeai tu rasp ala. atunci cine`?rolling on the floor)

| Mehh a răspuns (pentru LimonadaXd):

O prietena?big grin

| LimonadaXd a răspuns (pentru Mehh):

Una k tine?smug

| Mehh a răspuns (pentru LimonadaXd):

Una mai rau!

| LimonadaXd a răspuns (pentru Mehh):

Oh da`!

| DarkBlood32 a răspuns:

Vine frumos, cu talent, profund, intens.
Să stea cuminţi şi să poarte minipampers.
3-10 zile.

| TyoღMarilynManson a răspuns:

Pai iti vine intre 11-15 ani cel tarziu, fetele trebuie sa aiba grija sa nu se pateze si sa poarte tampoane lol, si dureaza aprox o saptamana asa sau mai putin sau mai mult happy.

| cony1226 a răspuns:

Vorbeste cu mama ta, ea te poate ajuta cel mai mult!
Sper ca ti-am fost de ajutor!