| grigor3 a întrebat:

Daca ai taiat un cuvant la bac si ai scris deasupra lui se considera semn si iti anuleaza lucrarea sau iti taie exercitiu? am fascut din greseala si am scris mult, oare nu pot trece peste?

6 răspunsuri:
| BogdăneI a răspuns:

Parerea mea e ca nu se considera semn.
Semne sunt stelutele, inimioarele, patratele si asa mai departe, lucruri care nu au ce cauta pe foaia de examen.
Stai linistit!

| grigor3 explică (pentru BogdăneI):

Dar paranteze? eu am inteles ca da, parantezele

| BogdăneI a răspuns (pentru grigor3):

Eu tot consider ca nu. Gandeste-te ca acolo sunt niste profesori normali.Nu o sa pici bacalaureatul pentru niste paranteze si taieturi care isi au locul intr-un text, atata timp cat nu se exagereaza.

| grigor3 explică (pentru BogdăneI):

Logic,doar nu am pus 100 de paranteze!

| Anooonimmm21 a răspuns:

Stiu ca bac-ul e altceva, dar si eu am facut asa la capacitate si nu s-a intamplat nimic

| ANONIM4021 a răspuns:

Pana la urma ce s-a intamplat?
Eu nu mai aveam spatiu pe rand si am continuat propozitia deasupra randului...