Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Daca am 43 ani și am numai 5 clase școlare, mă pot înscrie în programul A doua șansă? Daca da, ce trebuie făcut și unde trebuie sa depun cererea?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sigur ca te poti inscrie!
Doar mergi al Inspectoratul Scolar din orasul tau si vezi unde se tin aceste clase, fiindca intai trebuie sa termini scoala generala si apoi sa faci liceul.

| sierra1 a răspuns:

Poți, vezi detalii aici

https://www.edu.ro/a_doua_sansa

| Yuoia a răspuns:

Da. Se poate.
Daca locuiesti undeva la tara sau un oras mic, intreaba directorul scolii de la tine ce trebuie sa faci.
Daca esti in orasul resedinta de judet, cauta inspectoratul scolar. Te indruma ei.
Succes!