| anonim_4396 a întrebat:

Daca am pierdut acel card - talon acordat de catre stat pentru plata facturilor energetice ce pot sa fac ca sa nu pierd si suma de bani de pe acel card ( in cazul in care nu il mai gasesc, evident?) Pot sa solicit un altul? ( acesta fiind anulat ca si in cazul pierderii actului de identitate?! ) DE UNDE solicit din nou acel card?
( mentionez ca nu am utilizat deloc pana in prezent acel card!, deoarece abia de cateva zile am primit prima factura)

Răspuns Câştigător
| Andreea99911818181 a răspuns:

Cred ca si daca merge anulat, dureaza o vesnicie pana primesti altul deci mai bine te lasi pagubas. Oricum e o mirare ca au dat carduri pentru asa ceva, a doua oara nu cred ca mai ai noroc laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Andreea99911818181):

Au dat, dar au dat la unii atit de inapti incit nici macar nu-s in stare sa aiba grija de ele, a se vedea cazul de fata. Bani aruncati pe geam, efectiv.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nici macar nu era al meu! happy
Crezi ca am peste 50 de ani?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai_nu_trebuie_sa_ai_peste_50_ca_sa_primesti_asa_ceva!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate odata pierdut cardul, ai pierdut si valoarea de pe el, ca doar aia nu se da separat si nici nu s eemite alt card, fiindca acela care -a lasgit, probabil ca l-a folosit.
este rapsunderea in totalitatea sa ai grija de bani sid e boburile avlorice, daca l-ai pierdut, atucni este doar paguba ta, ca statul nu mai emite altul.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Violleta2022):

Pentru a folosi cardul este nevoie de copii de pe Card, Buletin de Identitate și Factura sau bon fiscal care se vor plăti prin Posta Romana. Fiecare posesor de Card sa se prezinte la posta din localitatea sa cu cele trei copii menționate mai sus. Eu sunt sigură că i se va elibera alt card pentru că statul este interesat sa ajute oamenii nevoiași iar daca nu mai beneficiază de banii respectivi persoana care l-a pierdut banii rămân la UE și nu la bugetul țării.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Nevoiasi pe mama draq, ca majoritatea nu merita asa ceva, si in plus anul asta nu s-au scumpit curentul si gazul asa de dramatic pentru populatie. In schimb firmelor le-au dat in cap grav de tot...

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Anunță că l-ai pierdut pentru că sa îl blocheze la Nr 0319966.