| anonim_4396 a întrebat:

Daca am pierdut acel card / talon acordat de catre stat pentru plata facturilor energetice ce pot sa fac ca sa nu pierd suma de bani de pe acel card ( in cazul in care nu il mai gasesc )? Pot sa solicit un altul? ( acesta fiind anulat ca in cazul pierderii actului de identitate?! ) DE UNDE SI CUM solicit din nou acel card?
( mentionez ca nu am utilizat deloc pana in prezent acel card!, deoarece abia de cateva zile am primit factura! )

Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Suna la telefon 0319966 pentru informații oficiale. Suma este valabilă pentru facturi și chitanțe eliberate până la 1 iunie 2023. Daca nu o cheltuiești până atunci pierzi toți banii- 700- daca nu ai decontat nimic. Următoarea încărcare cu 700 lei se va face in septembrie. Anunță pierderea la Nr de telefon de mai sus și îți va da informații. Se poate plății suma și integrala pentru energie electrică sau gaze și se va deconta facturile ulterioare până la suma de 700 lei.

| anonim_4396 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Multumesc!

1 răspuns: