| daniela_4753 a întrebat:

Daca am scris gresit o intrebare si e deja publicata mai pot sa o sterg? pooop

13 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Da! te duci la raspunsul pe care vrei sa il stergi dai clik pe editare stergi tot ce ai scris pui o litera la intamplare si dai salveaza! bafta!

NOname
| NOname a răspuns:

Buna, Daniela.
Daca este o intrebare inca proaspata si are functia "Editeaza" activa, o poti edita/corecta. Iar daca este o intrebare mai veche, poti sa trimiti o cerere la CONTACT http://www.tpu.ro/contact (ataseaza link-ul cu postarea, care vrei sa fie stearsa) sau sa raportezi/blochezi singura intrebarile sau raspunsurile. In mod normal, este nevoie de minim 2 raportari. Deci...mai rogi si pe un prieten, ca sa te ajute. Dupa ce postarile respective vor fi blocate, ele nu vor mai fi vizibile. Insa doar administratorul site-ului (Stela) le poate sterge de tot. Numai bine!

P. S. apropo, raportarile abuzive/nejustificate se penalizeaza. Trebuie sa ai foarte mare grija ce raportezi, pentru ca daca depasesti limita maxima de raportari abuzive (10), poti sa fii suspendat/a. De fiecare data gandeste-te de zece ori, daca o postare merita sa fie raportata sau nu. Succes! Numai bine!

| GaBBiii a răspuns:

Poti sa ii spui Ralucai sa te-o stearga(la contact)!

| ProjectJackpot a răspuns:

Poti sa o reeditezi.Intri la "intrebarile mele" si dai rediteaza.

| andreyusnice a răspuns:

Din pacate nu... dar spune ca vrei sa anulezi intrebarea, acolo unde este afisata, ca explicatie.

| AnaEindragostita a răspuns:

Pai te duci la intrebarile mele in stanga dai pe intrebare si editeazza daca ai pus-o de curand

| danyelo112 a răspuns:

Nu mai poti... dar poti sa faci una corecta si va aparea sub aceea gresita

| sunset a răspuns:

Daca nu a fost deja acceptata deja, da poti.

| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

Nu nu mai ai cum. Dar poti sa lasi un raspuns spunand ca ai gresit.
Sper ca ti-am fost de folos!

| pokemonfan2000 a răspuns:

Da, ppoti s-o editezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca te referi la intrebarea asta... scuze da n`ai cum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se poate sterge.Pentru asta, trimite un mesaj la contact cu link-ul intrebarii respective si solicita stergerea acesteia. Dupa o anumita perioada de timp(poate dura chiar si 30 de zile), se va sterge.In schimb, daca intrebarea e recenta, intra la intrebarile mele, da click pe "editeaza intrebarea"si corecteaza greseala.

| eu_5592 a răspuns:

Nu nu poti sa stergi nici o intrebare si nici un raspus doar raluca poate (raluca e moderatorul cea care a facut TPU)