| DenissaDeea a întrebat:

Daca ati avea ocazia sa alegeti intre o locuinta in oras sau o locuinta la tara ce ati alege si de ce?

Răspuns Câştigător
| Wtf9000 a răspuns:

As alege clar o casa la tara, desigur moderna nu cum are mamaia. E mai multa liniste, mult mai mult spatiu sa faci ce vrei, si scapi de poluare. big grin

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu as alege casa la oras fiindca meseria mea (medic anatomopatolog) se poate practica doar in oras. In plus imi place sa merg la teatru, la opera, la filarmonica si astea se gasesc mai greu la tara.

Anna
| Anna a răspuns:

Cu siguranta la oras.Nu ma vad traind la tara. Mi-ar placea, printre altele sa am si o casa la tara, unde sa-mi petrec vacantele, dar nu sa locuiesc permanent.Insa,optez pentru oras, sunt o fire activa, energica, m-am obisnuit cu agitatia, traficul intens, aglomeratia si cu tot ce inseamna oras mare.

| psiholoaga a răspuns:

Daca as avea un job care sa nu depinda de 'civilizatie', as opta pentru la tara. Poate la pensie, o casa cu gradina mare, cu alei cu flori si un chiosc in gradina, fantana...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

As alege o locuinta in oras... Am trait toata viata in oras. Nu ma vad traind la tara.

| dulshe a răspuns:

Si eu as alege la tara, e un loc fffff frumos, liniste, campuri cu iarba, fff misto

| borsec a răspuns:

As alege casa la tara dar sa fie una moderna cu toate utilitatile, sa fie mare, cu gradina, si sa am si nu salariu mare mare ca sa o pot intretine, ca altfel...

regis
| regis a răspuns:

Am avut ocazia si am ales casa la oras, pentru ca la tara traiul e mai greu. Chiar daca patrund tot mai mult si aici utilitatile de la oras (apa curenta, televiziune, telefonie fixa si mobila, internet, colectarea gunoiului), mai sunt inca neajunsuri: nu gasesti orice produs la orice ora, daca nu are fiecare masina depinzi de programul mijloacelor de transport in comun, scolile pentru copii sunt mai slabe decat la oras, in plus de la o anumita varsta acestia vor trebui sa faca naveta sau sa stea pe chirie samd.

| DenissaDeea explică:

Imi cer scuze la persoanele care au raspuns la intrebarea mea, eu cand am deschis siteul se pare ca totii au fost votati de catre altcineva cum ea convenit la intamplare, netinand cont, ca mie imi foloseste sau nu un raspuns! din partea mea pentru toti care mi au raspuns, leas oferi votul cel mare, deoarece fiecare sia spus parerea! la voturile date lui zazu1972 ati fost prea rautaciosi.

auran
| auran a răspuns:

De preferat la oras

| nicky a răspuns:

Am avut ocazia si am preferat la oras chiar daca spatiul e mai mic pentru. copil. Vreau sa mearga la o gradinita buna si la fel si cu scoala, asta ca sa nu faca naveta de mic. Mi-ar fi placut enorm la casa, e liniste si nu te deranjeaza nimeni, in plus e aer curat.

| Ben. a răspuns:

P'aia de la tara.nu trebuie sa-mi pierd ore ca sa parkez. pot sa cant la violoncel fara sa-mi bata vecinu -n teava. pot sa pun capsuni in curte si sa las cainii liberi.ma rog, lista e prea lunga...

| remus a răspuns:

am ales la iesirea la pensie, renuntind la oras pentru casa la curte gradina, la 10 minute de dunare etc, mult mai bine este la tara, tot timpul imi gasesc ceva de facut, in special ce-mi place.

| Dl.Inginer a răspuns:

La oras, evident.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Eu as alege la tara pentru ca aerul e mai proaspat nu poluat ca la oras si pentru ca e mai linistewinking

| simpluEu. a răspuns:

Eu as alege casa in oras...pt ca in oras m-am nascut...sincer...nu ma vad eu la tarabig grin

| fany74 a răspuns:

CASA LA TARA! mi-am si ridicat casa cu 200mil e mai ieftin si nu platesti multe, iti iei o masina si faci naveta. e aer curat si liniste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La tara, e liniste, armonie, pace, aer curat dar sunt legat de oras in momentul acesta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am ales o casa la tara, la 15 minute de oras. dimineata cand ma trezesc privesc ciresii in floare iar noaptea aud privighetorile... ce poate fi mai frumos?!