| BetaAlfaGamaDelta a întrebat:

Tara sau oras ce alegeti?

Răspuns Câştigător
| 13DoXy13 a răspuns:

Mi-e imi place si la oras si la sat(cand eram mica pana la varsta de 6 ani am stat la Moldova la bunica mea, unde merg in fiecare vacanta), dar si la oras unde stau acum si unde imi place muuulllttttt...nu as puea sa plec de aici pentru nimic in lumeee...

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Orasul.

Răspuns utilizator avertizat
| Karinakari99 a răspuns:

Bună.Ţară că e mai mare şi cuprinde mai multe oraşe/sate!

| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Este o intrebare dificila din punctul meu de vedere.
Adica ce inteleg eu prin cuvantul "dificil", inteleg pentru ca fiecare om este obisnuit unde s-a nascut si unde a copilarit(la oras sau tara).De aceea un orasean evident ca va spune ca este mai frumos la tara decat la oras, dar un taran va spune ca este mai frumos la tara decat la oras fiecare cu parerea lor diferita.Asta cum am spus depinde de copilaria lui locul natal unde a copilarit.
Eu stau la tara si stiu ca este foarte diferit decat la oras.Am fos si la oras(Bucuresti-Pitesti) si acolo este foarte frumos dar nu prea imi place sa locuiesc acolo sa stau in casa toata ziua la tara mai stai pe afara mai mult si imi place mai mult daca acolo m-am nascut e evident.
Omului ii place locul copilariei.Si acolo este obisnuit.

| Broadband a răspuns:

E fain si la oras dar parca as alege tara, unde momentan si stau
e mai liniste, aer curat etc

| MyEssence a răspuns:

Oras...fix in centru unde este muuulta aglomeratie si magazine

| dany3la a răspuns:

La tara este aer curat
la oras sunt magazine>>>>prefer la oras!

| AxelTerner a răspuns:

Orashappy

| Kissy123 a răspuns:

Tara pentru ca cuprinde orase sate...

| TheCritic a răspuns:

Amandoua.Traiesc in ambele.In cursul saptamanii stau intr-un apartament in oras(Rotterdam) si e destul de obositor dar am acces la tot felul de chestii si la o scoala foarte buna pe care la tara nu le pot gasi.In weekend avem o casa in afara orasului la 50-60 km de Rotterdam.Acolo ma pot relaxa,pot face ce vreau, oamenii sunt mai draguti cu mine, cainii mei(6) sunt foarte fericiti ca pot alerga liberi in curte, fratele meu ca se poate juca cu prietenii lui in siguranta(are abia 5 ani) iar eu si parintii mei avem linistea pe care in Rotterdam nu o gasesti mereu...

| BaddGirrl a răspuns:

Eu una as alege tara la aer liberwinking poti dormi noaptea nu prea auzi masinile pe drum esti relaxwinking:d