| Joker3134 a întrebat:

Daca dai masina unui prieten, care nu pare beat, dar el a consumat alcool, de ce sa am eu probleme in locul lui? Poate chiar nu mi-am dat seama ca a baut.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca este obligatia ta sa fii absolut sigur ca nu este baut, ca nu va bea si ca are permis. Daca ai si cea mai mica indoiala, 0, 000000001 la suta, pur si simplu nu ii dai masina.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca are permis nu ai de ce sa iti faci griji, dar problema apare cand nu are permis, atunci intri in incurcatura.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Joker3134):

Îl pui să ți-l arate?laughing

| Kogaion a răspuns (pentru Joker3134):

Da e vina ta, pentru ca nu poti sa dai masina asa oricui. Si mai ales, e greu de dovedit ca nu stiai ca nu are permis, in conditiile in care i-ai dat masina.

| suntserios a răspuns (pentru Joker3134):

Il intrebi. E normal, tu ca proprietar sa nu da masina unei persoane care nu are permis. Despre alcool, e treaba lui, nu te proveste pe tine atat timp cat are permis

| ziftode a răspuns:

Daca se poate dovedi ca tu ai stiut ca e beat dar tot i-ai dat masina, atunci esti in rahat
altfel, doar amezi care sunt pe masina si nu pe sofer (cum ar fi poze radar pentru incalcarea vitezei, lipsa rovinetei (sau cum se numeste) si... iar poze urmate de amenzi, etc.)

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Problema e ca oameni s-ar folosi dupa mereu de scuza asta ca sa scape de o amenda.
Ceva de genul: ai facut accident din vina ta, ai sa iti pierzi permisul
Solutie: spune la politie ca i-ai dat masina prietenului tau si ca nu ai stiut ca e beat cand l-ai lasat sa conduca.

| JesusCristi a răspuns:

In primul rand de ce ii dai dracu masina?