| AndreiAntiTot12 a întrebat:

Daca doua universuri paralele s-ar ciocni,avand aceleasi legi ale fizicii, s-ar impreuna,sau ce anume? dar daca ar fi legi diferite, s-ar combina sau ce?

4 răspunsuri:
| Tyberiu2000 a răspuns:

Depinde cu ce teorie definești "Universuri Paralele"... Cel mai probabil dacă o faci cu Teoria M., ciocnirea a două universuri este posibilă și se întâmplă mai tot timpul. Pur și simplu se nasc universuri noi, cu noi legi ale fizicii... Ar fi cam greu să încep să descriu totul aici, mai ales că e foarte posibil să mă încurc, totuși, îți recomand să citești ce înseamnă Teoria M. și dacă ai timp și "11 Dimensiuni". Nu știu dacă o să găsești videoclip în română, te-ar ajuta foarte mult să ști engleză.

Răspuns utilizator avertizat
| Tyberiu2000 a răspuns (pentru AndreiAntiTot12):

1. Teoria M. este pur și simplu Teoria Corzilor mult mai bine definită. Aici se introduce noțiunea de "Creier", care iartă-mă, dar nu îmi amintesc atât de bine ce e. În plus, dacă cumva universul nostru s-ar ciocni cu altul, nu ar trebui să îți faci griji, deoarece am noi am murii, și, cum e posibil ca un univers nou, cu legi noi să nu permită rearanjarea particulelor în atomi, o altă specie să nu mai apară niciodată.

| DennisW a răspuns:

Da. Cu siguranta.