| alexalexandrusincerul a întrebat:

Daca esti in afara tarii si ai de primit niste bani de la Booking pentru o rezervare anulata, dureaza mai mult pana intra in cont banii sau nu conteaza ca nu esti in tara? Banca mea are sediul in tara

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, banii intra in contul tau bancar din Romania, cardul fiind doar o interfata, reflecand ce bani ai tu in contul bancar din Romania si ajutandu-te sa-i scoti la orice atm sau banca din lume.

In orice caz, daca trafserul bancar se face dintr-o alta tara straina, atunci este transfer bancar international si poate dura cateva zile, pana banii ajung in contul tau bancar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E absolut irelevant unde ești. Că nu te urmărește booking. Doar că durează, de obicei și 30zile.

| mont a răspuns:

Nu contează unde ești și poate să fie ori în câteva minute ori în caz mai rău în câteva zile, depinde de la bancă la bancă și de la caz la caz.