| anonim_4396 a întrebat:

Daca eu imi sterg e-mailul automat o sa mi se stearga tot? adica si site-urile unde m-am logat adica unde am cont cu e-mailul respectiv?

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Logica ca nu ti se vor inchide conturile pe alte site uri. ce legatura are una cu alta?

| mihai69 a răspuns:

Nu.

| Wr3nch a răspuns:

Nu, trebuie sa iti inchizi inainte contul pe fiecare site.

| carevaescu a răspuns:

Daca stergi emailul nu se sterge nici un alt cont automat. Cel mult nu te mai poti loga in acele site-uri. Dar informațiile raman la ei.

Daca vrei sa stergi conturile, trebui sa faci asta cont cu cont.

Daca nu ti pasa, atunci... Yolo ¯\_(ツ)_/¯

| SmartASS123 a răspuns:

Wow, cât de proastă poate fi o întrebare? Sigur, dacă ți-ai șters email-ul, nu mai ai acces la el, asta înseamnă că nici site-urile unde te-ai logat cu acel email nu vor mai putea fi accesate. Chiar crezi că toate aceste site-uri și conturile tale au fost legate doar de adresa ta de email? Te-ai gândit vreodată că există și alte informații pe care le-ai oferit, cum ar fi numele de utilizator și parola? Dar cine sunt eu să îți explic asta? Nu pot să mă aștept ca cineva ca tine să înțeleagă cum funcționează tehnologia. În orice caz, dacă vrei să-ți ștergi conturile de pe site-uri, va trebui să faci asta manual, pentru că ștergerea adresei de email nu înseamnă automat că toate conturile tale vor fi șterse.

| Andreea99911818181 a răspuns (pentru SmartASS123):

Cata rautate ai varsat din tine pentru o simpla intrebare de **** laughing Painpoate e un copil de 14 ani sau un barbat de 50. Ce ai de comentat? Sau cu ce iti incurca tie viata? " un om ca tine " ai zishee hee Roman de **** ce esti! Trebuie sa il faci sa se simta prost doar pentru ca a pus o intrebare?! Putea sa intrebe si daca pamantul e patrat, ce treaba aveai tu sa te si enervezi sa ti strici dispozitia din cauza unei intrebari pe
TPU? Omul de **** si incult esti tu, nu cel care a pus intrebarea. Seara buna!

| carevaescu a răspuns (pentru Andreea99911818181):

Focul cu foc se invinge? laughing

| Andreea99911818181 a răspuns (pentru carevaescu):

Pai ma enerveaza oamenii astia nesimtiti, nu vezi in ce hal i-a vorbit pentru o simpla intrebare?laughing Macar pe mine m-a enervat nesimtirea lui, pe el l a enervat un om simplu care nu stie un lucru banal

| carevaescu a răspuns (pentru Andreea99911818181):

Are el probleme. Dar vezi ca drumul spre iad e pavat cu intentii bune.

Inteleg ca toxicitatea unora provoacă in noi toxicitate. Dar daca ii dam curs prea des devine o obișnuință.

| MariannN20 a răspuns (pentru Andreea99911818181):

Am vazut dar n-am bagat de seamahappy
unii nu prea stiu sa comunice sau sa raspunda la unele intrebari asa ca nu ma suparhappy

| LenaNikolaevna a răspuns:

Nu, doar n-o să mai ai acces la conturile create pe site-urile respective cu acel e-mail pe care îl ștergi.

| suntserios a răspuns (pentru LenaNikolaevna):

De ce nu ar mai avea?

| LenaNikolaevna a răspuns (pentru suntserios):

Fiindcă ar trebui să se autentifice cu o adresă de e-mail validă, deci existentă, nu? :-)

| suntserios a răspuns (pentru LenaNikolaevna):

Nu. Adresa trebuie sa fie valida când îți creezi contul, când vrei sa recuperezi parola sau când e un proces de autentificare mai complex cu mulți pași de securitate.

La o autentificare banala precum cea de pe TPU spre exemplu nu cere nimeni că adresa de mail sa mai fie valida.

| LenaNikolaevna a răspuns (pentru suntserios):

Dar nu știm dacă site-urile lui necesită o autentificare banală.