| waXonwaXoff a întrebat:

Daca fac la liceu profilul "Stiinte Sociale" o sa mai dau in clasa a-12a BAC-ul la matematica?

5 răspunsuri:
| Dreamt a răspuns:

Va trebui sa alegi si o materia asemanatoare cu matematica la bac, gen fizica sau ceva, daca nu mate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La stiinte sociale nu se da la bacalaureat examen la mate, fizica, chimie. Din clasa aXI a nici nu mai faci matematica. Se da examen la : romana, apoi dai la istorie sau geografie(la alegere) si la una dintre urmatoarele materii : psihologie, logica, filozofie, economie

| Dianaㄨ a răspuns:

La stiinte sociale nu ai nicio treaba cu matematica, crede-ma!
Si nici cu o stiinta asemanatoare!
Dai bacul la romana, istorie/geografie si o limba straina!
Parca asa.
Succes mult in tot ceea ce vrei sa faci![Oricum, matematica n-o sa mai faci din a11a inclusiv la stiinte sociale]

| Dianaㄨ a răspuns (pentru Dianaㄨ):

Limba straina sau ce zicea kenu depinde de liceu.

| Nisy a răspuns:

La mate nu mai dai..doar la romana, istorie/geografie, urmatoarele materi : Psihologie, Logica, Filozofie, Ecomonie(faci intra aXIIa).
IN CAZ CA MAI ESTE VALABILA INTREBAREA.