| Mynameiz a întrebat:

Daca fac o comanda de un telefon pe eMAG pot sal platesc in bancnote de euro?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca platesti online sau la POS cu cardul poti. In bani cash, daca inca nu ai aflat, moneda oficiala a Romaniei este leul si nu euro

| CristiDinBucuresti a răspuns:

întreabă i pe cei de la eMAG, ei stiu daca se poate sau nu.

| mihai69 a răspuns:

Nu poți.
Pe teritoriul României, încasările, plăţile, compensările, transferurile, creditările, precum şi alte tranzacţii financiare şi de capitaluri între persoanele juridice rezidente şi între acestea şi persoane fizice rezidente se realizează numai în moneda naţională (leu). (regulamentul BNR).

| Clorox a răspuns:

Daca pe site scrie 500 lei tu nu ai cum sa le dai lire...
Doar daca faci conversie!

| danutzu96 a răspuns:

Nu poti platii ramburs in euro. Trebuie neaparat sa te duci la banca sau casa de schimb si sa ii schimbi. Cum au mai zis pe aici, doar cu cardul se poate, unde se face automat conversia la cursul valutar al bancii de unde ai cardul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca Emag accepta euro(doar daca face conversie), insa recomandarea mea este ca plata sa se faca la curier.Este sigur si eficient.

| PoorBunny a răspuns:

Poti sa suni si sa intrebi!

Suport 24/7

Telefon fix: 021 200.52.00
Telefon mobil: 0722.25.00.00

| anecavaleruannemona a răspuns:

Nu se poate plati in euro!

| Mihai_Barbulescu_1999 a răspuns:

Poti plati direct cu cardul, astfel facandu-se conversia din euro in lei automat la plata. Cash in nici un caz.