| andrey843 a întrebat:

Daca fac profilul filologie dau bacul din mate?

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu, nu dai bacalaureatul la matematică.
Dai la limba română, istorie/geografie, engleză/franceză/spaniolă/germană, competențe digitale.
Baftă!

| MariaO a răspuns:

Doar profilul real (mate-info) da bacul la mate.

| Tweetymrrr a răspuns:

Păi nici n'ai cum să dai bacalaureatul la mate dacă dintr'a 11 nu mai faci această amterie.
Succes!

| Miranda29 a răspuns:

Dai bacul la romana, istorie/geografie, o limba straina si da-i si la mate.

| Oigen a răspuns:

Eu am terminat filologie, iar acum sunt in anul III de facultate la Jurnalism.

1. Matematica o faci pana in clasa a 11-a.
2. Eu am dat BAC-ul la urmatoarele materii: Engleza (scris-intesiv), Romana, Istorie/Geografie (la alegere-scris), Lb. a II-a (oral - Germana in cazul meu), Educatie Fizica (era la alegere cu Istorie/Geografie).

Deasemenea, din clasa a 11-a scapi de Matematica, Fizica, Chimie, Biologie... si Muzica daca nu ma insel. Toate bune