| Ronaldo_Cristian_1998 a întrebat:

Daca intru la un liceu pe mecanica. dupa primul semestru ma mut la un liceu mai bun pe profilul stiinte sociale...Ce trebuie sa faca. Am auzit ca dau niste competente si nu stiu daca sunt grele

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa te poti transfera doar daca ai avut media de admitere mai mare decat a ultimului intrat la liceul unde vrei sa te transferi, transferul este aprobat de CA al liceului respectiv si avizat de CA al liceului tau si daca reusesti la diferentele pe care va trebui sa le dai.

2 răspunsuri:
| NimeniSiAtat a răspuns:

Te poti muta dar vei fi nevoit sa dai niste diferente, dar nu trebuie sa iti faci astfel de probleme, pentru ca nu sunt foarte grele testele, sigur va trebui sa te si pregatesti, dar le vei trece cu usurinta.

| mondici a răspuns:

Nu sunt foarte grele. Competentele se dau din lucrurile de baza pe care trebuie sa le sti. Nu iti face griji te vei descurca