| denisadede a întrebat:

Dacă mi-am scos cazierul în data de 23.11. 2020 (Noiembrie), mi-a expirat în data de 23.04. 2021 (Aprilie) sau abia în 23 Mai va expira?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cazierul dvs expira in 23 Mai 2021.

"Care este perioada de valabilitate a certificatului de cazier judiciar?
Potrivit legii române, certificatul de cazier judiciar este valabil o perioadă de 6 luni de la data emiterii. Dacă depăşiţi această perioadă, va trebui să solicitaţi şi să obţineţi un nou certificat".

https://www.mae.ro/node/1441

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Inclusiv, 23 mai (dacă aici e neclaritatea).
Din data de 24 mai nu va mai fi valabil.