| LaviniuA a întrebat:

Daca n-am crema de ghete merge și crema de fata? Antirid sau hidratanta?
Mai am și vaselină cosmetica…
Se poate întâmpla ceva dacă dau pe ghete cu astea?

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Vrei sa strici bunătăți de cosmetice pe pantofi?
Daca vrei sa le dai luciu, merge și cu ceara. O luminare sau o candelă găsești tu probabil prin casa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu merge cu orice cremă.

| LaviniuA explică (pentru sadrian46):

De ce? Daca merge pe pielea mea, nu merge si pe pielea ghetelor?

| gabicoo a răspuns:

O cremă de ghete bună e undeva până în 10 lei! De ce vrei să strici ghetele cu o cremă care nu este pentru încălțăminte?
Leneșul mai mult aleargă, iar zgârcitul mai mult păgubește!

Mergi la un magazin universal și cumpără cremă de ghete!

| LaviniuA explică (pentru gabicoo):

Sub 10 lei? Eu ma gandeam ca mai degraba stric incaltamintea cu o crema de 10 lei, decat cu una de fata.
Aveam una de la Ecco dar nu o mai gasesc si n-am chef sa merg in mall special pentru.

| blackann a răspuns:

E ca si cum te-ai spala pe corp cu Fairy sau Axion. Super!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la magazinul de arme si munitii si cumpara grasime de foca, e cam scumpicica dar merita, cureti bine ghetele si aplici acea grasime pe ele, se lasa -24-48 ore sa intre in piele.
Daca nu sunt din piele ghetele nu stiu daca e ok sa dai.