| xtrsm a întrebat:

Daca pe site-ul postei romane scrie asta, sunt sanse sa scap de TVA si taxa vamala avand in vedere ca vine din China? Coletul costa 9, 50€.
Raport sumar:
Numarul trimiterii: RU03(cenzura)NL
Tara de origine: Țările de Jos
Data intrarii in tara: 23.06.2021
Stare actuala: Primit de la expeditor
Pe site scrie ca vine din Tarile de Jos pentru ca din China a plecat in Tarile de Jos si dupa in Romania. Deci, a fost trimisa dintr-o tara UE si a ajuns intr-o tara UE.

1 răspuns:
| Dismally a răspuns:

Depinde ce valoare au produsele din pachet, daca sunt sub 10 euro nu platesti nimic, daca au o valoare mai mare vei plati, nu conteaza pe unde intra in Europa.