| grigor3 a întrebat:

Daca se face armata obligatorie o sa fim repartizati fiecare pe judet? sau cum? poti sa te duci si unde vrei sa o faci?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa faci acolo unde te trimit, poate sa fie in acelasi judet sau in partea opusa a tarii. De ex. eu am facut stagiul militar in Iasi, fiind incorporat din Satu Mare.
P.S. Te sfatuiesc sa termini cu intrebarile de acest gen, tot ce obtii o sa fie o bataie de joc, cum au facut si cei care au raspuns inaintea mea.
Ti-am explicat, de cel putin 3 ori, ca stagiul militar ca militar in termen nu o sa fie introdus decat in situatiile exceptionale prevazute de lege, vad ca nu vrei sa intelegi.

| grigor3 explică (pentru Ioandelasal):

Da,dar se poate intampla si trebuie sa stiu ce fac in caz ca, doar ultima intrebare, te rog cat % crezi ca o sa se introduca? dar sincer! dau si declara raspuns castigator

| Ioandelasal a răspuns (pentru grigor3):

ESTE APROAPE SIGUR (99%) CA NU o sa se introduca, decat in situatiile exceptionale. Ti-am mai repetat asta de 2-3 ori.

4 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Daca esti din buc o faci la Timisoara ha ha ha am glumit cine tea chemat in armata?

| KronstadtResurrection a răspuns:

Poti sa dai mita. In felul asta o sa poti face armata in spatele blocului. Mare-i gradina...