| TKT77 a întrebat:

Dacă trimit niște cărți într-un alt oraș, eu trebuie să plătesc taxa de transport?

Aș vrea să vând niște cărți second-hand și am această posibilitate pe internet ( pun anunțul și cine vrea cărțile, îmi scrie ), dar cei mai mulți cumpărători sunt din alt oraș și nu știu cum se rezolvă cu taxa de transport în acest caz. Se include prețul în prețul total ( prețul cărților + transport )? Sau este doar treaba mea să plătesc transportul?

Dau fundă și mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Taxa de transport se plateste conform intelegerii dintre tine si cumparator.
In ambele cazuri o platesti tu, dar daca o suporta cumparatorul atunci o adaugi la pretul cartilor.

1 răspuns:
| Radu_Gheorghe_1993 a răspuns:

Sal eu zic sa pui anunt gratuit pe site tocmai.ro poate ai noroc eu caut sa cumpar carti ieftine dar mi-am luat de la bucur obor acolo ai putea sa te duci tu sa vinzi cartile daca vrei sa le trimiti in alte orase cu siguranta vei platii si transport la soferul care livreaza si s-ar putea sa-ti ceara si un comison