| euAdelina a întrebat:

Spuneti-mi va rog cum trebuie sa scriu pe un pachet care il trimit tot in tara dar in alt oras?
Stiu si eu ca trebuie da scriu destinatar si expeditor dar la care trebuie sa scriu adresa la care il trimit si la care numele meu?
Si acolo ce trebuie sa scriu? ...adresa la cine il trimit si trebuie sa scriu si cod postal sau ce mai? Numar de telefon?
Nu stiti cum trebuie sa platesc pa posta ca as vrea sa platesc eu de aici taxa de transport si cum trebuie sa platesc dupa kilograme, tata imi zicea ca trebuie sa zic eu cam cit a costat ce am acolo si ea o sa imi calculeze nu stiu cit la suta din pretul ala?
Nu am mai trimis niciodata cadou prin posta va rog ajutati-ma!
dau funda!

Răspuns Câştigător
| DaKlazz a răspuns:

Ex: Destinatar: Ion Belgianu Expeditor: Lorento Lama. Judetul Prahova Strada Narciselor nR 6 Bl 21 et 4 scara 5 ap 57 si daca vrei sa ajunga rapid iti recomand fan Curier

| euAdelina explică (pentru DaKlazz):

Da si nu este nici o taxa de transport?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La expeditor adresa ta.Iar la destinatar adresa completa a persoanei respective. Unde vrei sa ajunga coletul.