Întrebare recomandată | ionutalexandruion a întrebat:

Daca trimit un colet prin curier in cat timp vin banii pe colet? si trebuie mers neaparat la sediul firmei de curier sau banii poate sa ii aduca si curierul? cum se procedeaza nu am mai trimis niciodata un colet prin curier! va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Lapusneanu a răspuns:

Salut! Orice firma serioasa ridica coletul dela domiciliu si iti aduce banii acasa in plic sau ii vireaza in cont dupa cum alegi tu. e contacteaza telefonic inainte. In mod normal orice colet sau plic nu face mai mult de o zi din punctul A in punctul B exceptand sarbatorile legale si duminicile sau daca trimiti in ultimul catun care nu are nici curent electric. Cele mai multe au si varianta comenzii pe internet.

1 răspuns:
| MrSoapte a răspuns:

In momentul in care trimiti, colet...pe fisa de expediere, mentionezi ca este cu plata ramburs si, treci numarul de cont unde doresti sa-ti livreze, firma de curierat, banii! Daca doresti sa ridici, banii, personal...atunci te deplasezi la sediul firmei!