| iancuflorin a întrebat:

Daca un copil are scutire, trebuie sa participe neaparat la ora de de educatie fizica?

9 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Da. Prezența e obligatorie și trebuie să fii în echipament chiar dacă nu participi cu adevărat la oră. Altfel ai absență.

| RainOfColors a răspuns:

Din moment ce ai scutire, normal ca nu trebuie sa participi.
Daca te refereai la faptul ca trebuie sa fi in sala, atunci depinde de profesor ...adica profesorul meu de sport de anul acesta ne pune sa venim in sala, in echipament chair daca avem scutire, iar profesoara de anul trecut nu ne punea sa venim in sala.
Sper ca te-am ajutat.

Răspuns utilizator avertizat
| andreidraga a răspuns:

Conform regulamentului - da. Dar daca profesorul este de acord sa il lase liber, acesta nu va mai fi obligat sa fie prezent ( ca sa stea pe banca uitandu-se la colegii lui ).

| byaanca a răspuns:

De obicei, nu.Dar depinde de regulile si de felul de a-si intretine ora domnul/doamna profesor(oara).Tu, cel mai bine te duci la ea si o rogi sa te lase in clasa. Sper ca te-am ajutat!

| an0nymus a răspuns:

Da,chiar daca nu faci sport trebuie sa fi prezent acolo(stai pe o banca ceva)

| Diiia4 a răspuns:

Eu am scutire pentru educatie fizica si trebuie sa fiu prezenta la ora doar ca nu fac efort fizic, stau pe banca.

| alexas_2208 a răspuns:

Nu!

| Lucian73 a răspuns:

Da, regulamentul scolar prevede ca chiar daca esti scutit, trebuie sa participi la ora si sa ai echipament de sport.