| YangMin a întrebat:

Daca un cuvant este scris gresit intr-un dictionar, cum ne dam seama?

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Nu o sa intalnesti des cuvinte scrise gresit in dictionar,pentru ca dictionarul tocmai de asta e facut, sa vezi forma corecta a cuvantului si sensul lui, mai ales ca dictionarele sunt si corectate inainte de tiparire.

1 răspuns:
| freedomangel a răspuns:

De obicei in dictionare nu este scris gresit. Poate nu il intelegi tu sau este un dictionar ffff prost. happy