| Cristian1332 a întrebat:

Daca universul ar fi o simulare, ar schimba ceva vietile noastre? putem sa fim controlati gen?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si asa suntem controlati de creierul reptilean,emotional care l am mostenit ca urmare a evolutiei a omului, doar rational avem liberul arbitru, dar cum mai mult ne folosim de creierul primitiv luam decizi proaste, emotionale, in concluzie nu ar conta deci eu nu cred asta, citeste teoria haosului natura are un tipar al ei

| Cristian1332 explică (pentru RAY):

Dar daca am fi intr-o simulare, crezi gen ca cei ce ne-au creat ar putea da timpul inapoi cumva sau sa avem vieti anterioare? ceea ce eu n-as vrea si mi se pare de prost gust...

| RAY a răspuns (pentru Cristian1332):

De unde sa stiu

| Cristian1332 explică (pentru RAY):

Astia zic ca cica ar fi demonstrat ca nu suntem intr-o simulare, dar numai faptul ca ne gandim ca suntem intr-o simulare, zic eu ca nu suntem, dar eu zic mai mult ca e produsul mintii noastre, tu ce zici?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristian1332):

Nu suntem intr-o simulare, ceea ce traim este doar un vis atat.

| RAY a răspuns (pentru Cristian1332):

Eu spun sa acceptam ce spune stiinta nu povesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decat sa presupunem, trebuie sa acceptam ceea ce traim. raspunsul este da.

| Cristian1332 explică (pentru anonim_4396):

Ok si ce ar schimba asta? adica ce dezavantaje am avea si ce avantaje ca traim intr-o simulare? ce schimba asta?