| Vernusio a întrebat:

Daca vine curierul si eu nu sunt acasa, ce se intampla? Poate veni maine sau trimite inapoi coletul?

8 răspunsuri:
| sorinake a răspuns:

Poate fi ridicat de la sediul firmei de curierat.
Nu se trimite coletul inapoi imediat.

De revenit a doua zi putin probabil pentru ca ei au un program bine stabilit zilnic. Doar sa te intelegi personal cu baiatul de la curier (banuiesc ca ai primit sms cu numarul de telefon al curierului in sarcina caruia a cazut livrarea coletului tau)

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa te sune inainte sa vina si o sa stabilesti cu el ce e de facut

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De obicei, la prima oră a dimineții, curierul îți va trimite un mesaj pe telefon. Îți transmite orele în care va fi livrat coletul. Dacă nu ești acasă între acele ore, îl contactezi imediat și stabiliți o oră și o zi în care amândoi să vă puteți întâlni. Dacă ai un vecin(ă) mai apropiat(ă), îi lași suma/contravaloarea coletului și îi rogi să ți-l ridice el, să-i dea curierului suma datorată.

| Kiwibibilă a răspuns:

Poti sa spui altcuiva sa iti ridice coletul.

| Fancyuiop a răspuns:

Sună-l dacă știi firma, lasă un bilet cv, vb cu cineva să te ajute.

| MSandu52 a răspuns:

Ai putea suna inapoi la curierat (banuiesc ca ai primit numarul lor) si spui ce problema ai. Asa coletul o sa ramana la sediul firmei de unde poti merge sa il ridici.

| extrm a răspuns:

Te poti duce la sediul firmei sa ridici coletul a doua zi, sau in termen de cateva zile (10 zile cred ca sta coletul la sediul respectiv)

| cristiflori98 a răspuns (pentru extrm):

Si daca nu pot merge in alea 10 zile? daca nu l plătesc ce se intampla?