| Xname a întrebat:

Daca vreau sa ma apuc de un program acasa pentru muschii abdominali (cu abdomene) si pentru brate/pectorali (flotari), cum e mai bine:
-sa fac in fiecare zi pentru ambele grupe de muschi, sau sa fac o zi pentru abdomen si in alta pentru brate/pectorali?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza asta, pot fi facute ambele exercitii in aceeasi zi.Singurul lucru de care trebuie sa tii cont este ca abdomenele se fac o data la doua zile, nu zilnic, iar in cazul in care vei face un numar mare de flotari, ar fi bine daca ai proceda la fel ca si in cazul abdomenelor, pentru a evita febra musculara.In rest, incepe usor, cu un numar mic de repetari si avanseaza pe parcurs la numarul de repetari dorite(in cazul in care este unul mare).

4 răspunsuri:
| Xname explică:

Cris, fara suparare dar am doar 14 ani si nu vreau sa incep sa fac de pe acum sala phbbbbt

| jus7ashadow a răspuns:

Lucreaza in aceeasi zi toate grupele de muschi dar sa nu faci de ex 20 de flotari iar imediat sa faci 20 de abdomene faci putina pauza intre ele timp in care poti face fandari, rotiri de brate, rotiri de bazin etc. iar daca vrei sa se depuna ceva in scurt timp nu uita de alimentatie big grin

| crisgently a răspuns:

Fara suparare, ce faci tu acasa se numeste incalzire

| crisgently a răspuns:

Nu trebuie sa te superi, daca spuneai ca ai 14 ani scriam altceva.scuze