| Marius-Dumitru_Aursulesei_1997 a întrebat:

As dori sa imi dati (daca doriti) diferite tipuri de exercitii pentru incepatori in domeniul culturismului. Vreau sa incep sa fac acasa antrenament, insa nu am haltere, gantere, aparate speciale, etc. As dori in special pentru pectorali, biceps, triceps, deltoid si muschii de la gat (sternocleidomastoidieni), dar si la alte grupe de muschi. Am incercat cu diferite tipuri de flotari, abdomene, insa nu prea simt nimic. Am gasit pe net un anumit program doar ca nu prea e de folos. Va rog sa imi dati cat mai multe info. utile si fara "lasa-te fratelo" sau alte d`astea. FUNDA!winking big grin

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Vrei sa faci culturism dar n-ai nimic...

e ceva de genul, vrei sa conduci o masina fara sa te urci in ea ( sau sa mananci fara sa ai mancare ).

| Marius-Dumitru_Aursulesei_1997 explică (pentru Cosmin86):

Va asteptati sa va dau si funa pentru raspuns?winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Marius-Dumitru_Aursulesei_1997):

Nu sunt un copil mic pampalau sa-mi pese de funda big grin

Si daca cineva chiar raspunde pentru funda, atunci poti sa te stergi undeva cu raspunsul lui, ca e clar un COPIL MIC.

Si nu e vina mea ca ai pus o intrebare tampita.

Cand o sa te mai maturizezi chiar o sa primesti raspunsuri bune.

| AntrenorFitness a răspuns:

Du-te la sala! Acasa si fara aparate nu o sa faci nimic.
http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html si http://www.despreculturism.ro/......ulara.html
Foarte buna remarca lui Cosmin86;)

| Marius-Dumitru_Aursulesei_1997 explică (pentru AntrenorFitness):

Eu sunt sigur ca o sa fac foarte multe cu un program bun. La abdomen am o luna si 4-5 zile si deja se vad rezultate foarte mari, la fel si la biceps si triceps, doar ca as dori in special sa aflu un exercitiu bun pentru pectorali. Daca imi poti sugera un astfel de exercitiu (si nu numai) dau funda + vot.winking big grin