| grigor3 a întrebat:

Dati-mi o idee cum sa fac bani ca adolescent avand in vedere ca nu pot aeva serviciu deocamdata! zic bani, asa 2-3 milioane lunar nu un salariu de om cu serviciu, ceva, niste idei!

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt firme care angajeaza tineri pentru prezentare produse promotionale, distribuire de fluturase de reclama, etc, unde le platesc zilnic. De asemenea, poti ajuta pe cineva in gospodarie la facut cumparaturi, la facut curatenie, plimbat animalele etc, cu care iarsai poti face bani.
Daca te gospodaresti bine, intr-un an poti aduna o suma frumusica!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

200- 300 lei sunt bani, nu îi faci usor, iar ca adolescent nu te angajează nimeni fără liceu, momentat vezi ti de scoală si multumeste te cu cîti bani ai, ai o alocatie? Strînge banii si o sa ai mai mult de 2-3 milioane, bani ca adolescent toti se gîndesc la sume modeste modice, 10-50 lei bani de buzunar, de u pachet la scoală de un covrig o apă, un suc, o prăjitură, dar 2 milioane(adică 200 lei bani noi), este o sumă pe care nu o poti avea zilnic in buzunare, sau lunar cum vrei tu, decat doar facind economii, strîngînd fiecare leu, fara sa l „arunci" pe orice.Ce vârstă ai? Pină la vârsta de 18 ani esti minor si parintii au obligatia sa te creasca, dar si ei o fac cum pot, daca tu le ceri lor imposibilul ei nu au cum, au si ei un salariu mic, viata e grea, mincarea scumpă multumeste te cu ce ai, ai unde sta, ai ce mînca? Restul sunt mofturi, care nu se justifică. Pentru mofturi stringe ti bani din alocatie daca ai, sau vezi tu.

| octav005 a răspuns:

Daca ai un buget mic. poti cumpara lucruri ieftine, chiar si folosite din targ si le poti vinde mai scump.
de exemplu ei cu 1 leu, vinzi cu 3, deci tot e un castig. dar depinde ce vinzi, nu toata lumea cumpara chiar orice.
dar incercarea moarte n-are

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te cu colindul.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie să ai voce sa cînti colinde, asa toti afonii cîntă prin tramvaie si autobuze toti țiganii lălăie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

De asta nu mi-au batut azi la usa decat vreo suta...

| StefanCosmin a răspuns:

Imparte pliante in mall uri

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru StefanCosmin):

Daca nu are 18 ani nu cred ca il angajează nimeni.

| StefanCosmin a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Il angajeaza si daca are 16 ani, doar ca mai mult de 6 ore nu l pot tine

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru StefanCosmin):

Ok, să se ducă sa l angajeze succesuri.

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Daca stai la calc. nu o sa iti vina banii, du-te prin oras si intereseaza-te, daca te plimbi putin si intrebi e imposibil sa nu iti gasesti o slujba

| ionelaSong3 a răspuns:

Fa afaceri cu telefoane, sau trimita o tipa sa se duca la produs!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ionelaSong3):

Nu il invata prostii, cu telefoane, sau fete la produs, tu asa cîstigi bani? mergi la produs?

| WarAngel a răspuns:

Daca nu ai scoala te poti angaja doar prin pile