| Marius131415 a întrebat:

Dati-mi si mie idei de niste activitati noi.

Răspuns Câştigător
| Maxxxi a răspuns:

Poti sa incepi sa meditezi.

6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Fa ceva ce nu ai mai făcut demult : Citește o carte!

| Yuoia a răspuns:

Uite aici:
acum o oră | RxTx a întrebat:
Dați-mi si mie idee cum găsesc oameni sa sape la vie să taie via
Că văd din ce in ce mai des ca ăștia in afara de video-chat si trândăvit on-line nu ar mai vrea sa mai iasa din casa
Nimeni nu mai da cu sapa!

| RxTx a răspuns:

Am eu cea mai buna idee daca ai bani sa devii gurmand
Cu ocazia asta calatoresti prin lume
Faci ceva vide-uri vlog-uri
Si mănâmci tot felul de bunătățuri
Pâma la urmă o sa te cheme cei de la restaurante si hoteluri si carmangerii si producători de mâncare ca sa zici doua vorbe trei minciuni despre sarmalele ciocolata vinul salamul măslinele roșiile ciorba lor

Eu iti pot spune unde poti incepe la un salam facut in Elveția ținut la fum timp de 9 ani!
Apoi roșii din solar culese cu mâna ta facute fără chimicale tot din Elveția apoi brâmză cu mucegai adevărata de la un elvețian care se ocupa de peste 400 de ani tradiție să facă specialități cu mucegai albastru.
Apoi cunosc un grec de unde sa iti cumperi măsline adevărate făcute în mod tradițional fară chimicale si filmezi procesul de fabricare
Omul face și pâine bună te poți si caza o noapte la el
Si acum ai toate ingredientele necesare să faci acel Sandwich extraordinar de bun cu salamul afunat 9 ani cu rosii cu branza cu mucrgai cu rosiile acelea ce au un gust dumnezeiesc
cu pâine caldă făcută în cuptor cu lemne adevărate cu cenușa pe la un colt unde sa atins de cuptor.

Apoi te trimit la o fabrica de prăjituri din Republica Moldova unde se fabrica una dintre cele mai scumpe prăjituri torturi de pe planeta bun rău de tot doar ca si costa mult gen 300 lei românești 100 grame. Si totuși oamenii comandă.
Si eu am mâmcat cred că in decurs de 10 ani de când știu acea cofetărie 2 Kg
Este superbă cu miere de albine nes miejinde nuncă si nu stiu ce poate dtoguri de este așa de gustoasă

Apoi mai stiu lucruri interesante prin Republica Moldova
Pui cocoși făcut direct in jar
Salam turtit ca babicul dar are 8mm grosime si este afumat si picant
Saramura de peste si un restaurant numai cu preparate din peste
Icre negre de sturion

Im alta parete inghețată cu mieji de nuca pr care o fabricâ in fața ta cu frișcă adevârată. făcută din lapte condensat si lapte.

Clătite cu lapte condensat.

Te trimit la o pizzerie in centrul Chișinăului unde te lasa sa iti pui cu mâma ta ce vrei tu pe pizza sa o faci așa cum iti pofteste inima

Te mai trimit undeva pe lângă grâdina zoologica unde poti sa mananci la un restaurant zeci de feluri de mâncare traditionala moldoveneasca.

De exemplu platesti x lei
Si aici ar fi bine sa te duci cu multi prieteni pentru ca din 15 în 15 minute îți aduce timp de 4 ore mâncăruri
De la miel drob ostropel
Ciulama de iepure
Câine batut
Câine plictisit la grătar
Porumbel
Iepure in toate felurile
Pastramă de oaie
Sărmăluțe in foi de vița
Vin după vin si alt vin peste vin
Rață pe varza rata coapta rața in mai multe feluri de prezentare.
Urs porc mistreț

Este bine sa te duci aici cu macar inca 3 prieteni ca sa luati doar câte o singură porție din fiecare pe care sa o împărțiți în 4
Si să mâncați fiecare doar câte un sfert de. poeție ca să le puteți gusta pe toate!

Apoi te trimit sa vezi circul de stat din Chișinău

Apoi te trimit pe o strada unde găsești multe fete interesate de a cunoaște străini

Apoi te trimit pe o strada la un târg. Unde poti gasi tot felul de lucruri televizoare noi furate de pe vapoarele de pe unde mai lucrează unii altii ca marinari
Cizme noi haini de blana îmbrăcăminte electronice la pret doar de 10%
Le vinde asa pe strada pr jos pe cearsafuri

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Plimbatul cu bicicleta în parc cu muzica în căști este cel mai tare și sa joci tenis si fotbal.

| MotoBlitz a răspuns:

Ieși la o plimbare cu bicicleta alături de prieteni și relaționează cu fetele, că alte activități pe computer sunt plictisitoare și nefolositoare, doar pierdere de timp

| Marius131415 explică (pentru MotoBlitz):

Da,foarte corect si mai ales alea pe calculator chiar ca plictisitoare mai ales ca adult.