| anonim_4396 a întrebat:

DAU FUNDA URGENT! Pentru a infiinta unui post de radio(nu pe internet, unul mare, gen Radio 21), ar ajuta la crearea acestuia o petitie prin care oamenii sa fie de acord cu infiintarea mai sus amintitului post?

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Nu. Ai nevoie de licență, autorizații peste autorizații, echipament (extrem de costisitor) procurat legal și cu documente de proveniență. Trebuie să cumperi frecvența pe care vrei să emiți, iarăși extrem de scumpă.
Absolut toate programele pe care le folosești trebuie să fie cu licență și așa mai departe. În principiu, ai nevoie de foarte mulți bani și să ai 18 ani împliniți pentru a putea începe orice demers în deschiderea oricărui gen de intreprindere.

2 răspunsuri:
| Atotstiutorul a răspuns:

Contacteaza=ma daca ai 250.000 E si rezolvam noi cumva!

| bobodanlili a răspuns:

Nu, iti trebuie mult echipament si e cam costisitor, in plus petitiile sunt pentru a reclama ceva nu pentru a propune un post de radio oricum iti urez bafta.