| ionut16001235 a întrebat:

Dau funda!
Voi cumpara o carte pentru admiterea la facultate, am vorbit cu autorul acesteia si a plasat comanda (marti a trimis cartea). Deoarece astăzi nu a ajuns am cautat pe net informații despre data livrării si am gasit ceva interesant despre oficiul postal din satul meu: am vazut ca este deschis doar de la 10-12(perioada de achitare), respectiv 10.30- 12.30, cand eu stiam ca este deschis mult mai mult.( poate pare o prostie dar asta este ce am considerat "interesant"). Ideea este ca, dacă pe internet apare ca este deschis doar perioada asta de timp, cartea ar trebui să ajungă până la 12 sau poate ajunge si mai tarziu?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Dai cumva la Filosofie?

| Paula2018 a răspuns:

Eu stiu ca dureaza cateva zile pana ajung coletele cu posta, plus ca e o perioada aglomerata. Cred ca e putin relevant cand ajunge coletul acolo, in ce interval orar, dvs o sa primiti mandatul postal si o sa va prezentati intre orele specificate. Eu zic ca in cel mai bun caz ajunge pana la Craciun.

| ionut16001235 explică (pentru Paula2018):

Mă refeream la ora ca in cazul in care trece de ora 12 si nu a ajuns coletul sa stiu sigur ca va veni ziua urmatoare.