| max111 a întrebat:

De când am reinstalat Vista îmi apare ecran negru cu Windows Vista și o numărătoare inversa de secunde în care se activează cel default.Nu am decât un singur sistem de operare, cum scap de chestia asta?

2 răspunsuri:
| Danιel a răspuns:

1] Intra in Start, Run... (sau apasa simultan tastele: Windows + R)
2] Copiaza comanda aceasta si pe urma OK sau Enter:
cmd /c "bcdedit /enum >> %userprofile%\desktop\new. txt"
3] Uita-te pe desktop-ul tau, cauta fisierul 'new. txt' si pe urma deschide-l.
4] Copiaza continutul si lipeste-l aici intr-un raspuns, ca sa pot vedea ce identificator suplimentar ai.

| Ellutza98 a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa zic... dar cred ca e de rau... vreau sa zic ca eu n-am avut Windows Vista, dar imi aparea acea numaratoare si pana la urma mi-a distrus HDD-ul (hard-ul)happy
Dar eu aveam alta problema
Intreaba un specialist in asa ceva...Succesthumbs up :-bz big grin