| dianainsta01 a întrebat:

De cateva saptamani nu mai pot sa ma concentrez in sensul ca ma ia valul si efectiv uit sa mai fiu atenta la ce fac. Ma apuc sa citesc o carte, citesc cateva pagini, ma gandesc la altceva si realizez ca habar n-am ce tocmai am citit. Si acelasi lucru se intampla si la filme, chiar daca incerc, nu pot urmari bine cursul actiunii. Pierd cursul conversatiilor cateodata.Parca as fi cu capul in nori, ceea ce nu mi se intampla pana acum. Nu mai am rabdare sa termin ce am inceput. Daca ma apuc sa scriu un desenez de exemplu (ceea ce facem cu orele) dupa 5 de minute simt ca nu mai pot de plictiseala si vreau sa faca altceva...

2 răspunsuri:
| dianainsta01 explică:

Daca ma apuc sa desenez* greseala mea

| georgianadima58 a răspuns (pentru dianainsta01):

Asa mi se intampla si mie, exact la fel. Este din cauza varstei, noi copii (adolescentii) suntem cu capul in nori, ne gandim la multe lucruri si ne plictisim deseori foarte repede, nu incepem bine o activitate ca vrem sa desfasuram alta.Cu timpul o sa te maturizezi, astea vin si trec de la sine. Altceva nu stiu ce sa iti spun, fi tu si fa ceea ce simti, dar cu putin control, nu te lasa lasata de val, chiar atat de mult. Te pup si ai grija de tine. Nu uita:fi tu, nu ceea ce nu vrei sa fi.