| smaranta a întrebat:

De cc se scamoseaza rufele la spalat?

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Trebuie sa programezi masina(are mai multe programe-Citeste Manualul de utilizare)pentru fiecare material sau da turatia(la stoarcere) mai mica(de la 1000 la 700 sau 800) ca oricum este vara si se usuca repede.
In rest nu mai stiu ce sa-ti zic... daca tot se scamoseaza cumpara niste role din acelea cu lipici care dai pe haine si le curata de scame.

5 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Pentru ca materialele sunt de slaba calitate sau poate masina ta este prea puternica...nu stiu...

| GreenSky a răspuns:

Poti cumpara un mic aparat care aduna scamele de pe haine...
este asemanator unui epilator...se gaseste de obicei in hypermarketuri...

| turist a răspuns:

Din cauza frecarii... in functie de calitatea materialului si a modului de utilizare, unele materiale rezista mai bine la uzara si altele mai putin.

| smaranta explică:

Scuze ptr greseala

| smaranta explică:

Si ce se poate face in cazul asta?