| anonim_4396 a întrebat:

De ce acte as avea nevoie pentru a merge in vacanta in coreea de sud?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti major ai nevoie doar de pasaport. Pentru o vizita de pana la 90 zile nu este necesara viza. Daca esti minor ai nevoie si de o declaratie notariala autentica, prin care parintii isi dau acordul pentru calatoria in strainatate. Detalii poti citi aici: http://www.ambasada.ro/legislatie/tara/38/coreea-de-sud.html. Numai bine!

2 răspunsuri:
| Frau a răspuns:

Banibig grin