| Alexaa009 a întrebat:

Părinții mei wor sa imi faca procura ca sa ma trimită intr-o vacanța in alta tara! Nu sunt divorțați, doar ca nu pot merge amandoi deodată la notariat! Întrebarea mea este :e posibil sa mearga un singur paritne pentru procura? Si de ce acte au nevoie?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Fiecare trebuie să meargă (separat, nu neapărat împreună) pentru declarația pe care o face în numele lui. Asta dacă nu vei fi însoțit de niciunul; altfel, trebuie să meargă la notariat doar părintele care NU vine cu tine peste hotare.
Acte - doar cartea de identitate. Posibil să fie nevoie și de actele tale - C.I. / pașaport (dacă ai sub 14 ani sau dacă mergi într-o țară unde nu poți intra doar „cu buletinul").

Răspuns utilizator avertizat